Dąbie sp. z o.o.
replace
Podmenu
Inne usługi medyczne
W celu zapewnienia naszym pacjentom ciągłości opieki medycznej podpisaliśmy umowę na opiekę całodobową. Pacjenci NZOZ Centrum Zdrowia i Profilaktyki „Dąbie” mogą korzystać z w/w usług:

od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 08.00
oraz w soboty, niedziele i święta
w
NZOZ OPC
al. Pokoju 4.
Tel. 012-411-83-96.

NZOZ Centrum Zdrowia i Profilaktyki „Dąbie” aby zapewnić kompleksową opiekę zdrowotną w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia współpracuje z:

NZOZ OLMED
Indywidualną Praktyką Pielęgniarki Indywidualną Praktyką Pielęgniarki
Aleksandra Wróbel
pielęgniarka środowiskowo- rodzinna
tel. 0-606 78 26 25
Mirosława Warmus
pielęgniarka środowiskowo- rodzinna
tel. 0-602 33 12 29

NZOZ Centrum Zdrowia i Profilaktyki „Dąbie” oferuje również takie jak: pełny zakres badań analitycznych i bakteriologiczne, szczepienia dzieci i dorosłych, iniekcje domięśniowe i podskórne, EKG, pomiar ciśnienia krwi.

BADANIA ANALITYCZNE I BAKTERIOLOGICZNE

Materiał do badań analitycznych, krew i mocz, pobierany jest od poniedziałku do piątku, w godzinach 8.00-10.00.

Pacjent ze skierowaniem od naszego lekarza może udać się bezpośrednio do gabinetu zabiegowego, w pozostałych przypadkach (badania profilaktyczne do pracy, badania na własne życzenie) należy zgłosić się najpierw do rejestracji w celu uiszczenia odpowiedniej opłaty.

Przygotowanie do badań - wskazówki dla pacjenta :

KREW - w przypadku badania krwi pacjent musi być na czczo

MOCZ - w przypadku badania moczu: należy przynieść mocz w specjalnym pojemniku - do badania ogólnego moczu wystarczy zakupić zwykły pojemnik (dostępny w rejestracji), do wykonania posiewu z moczu należy zakupić specjalny sterylny pojemnik w aptece (nie przyjmujemy moczu we własnych pojemnikach pacjenta, takich jak słoiki, butelki, itp.).

Sposób pobrania moczu: 1. pacjent myje ręce, 2. skórę w okolicy zewnętrznych narządów płciowych wyciera dwukrotnie sterylnymi gazikami zmoczonymi wodą, 3. pierwszą porcję moczu (ok. 50 ml) należy oddać do toalety. Potem - bez przerywania strumienia moczu - ok. 50 ml oddaje do wcześniej przygotowanego naczynia, które natychmiast należy zamknąć. Mocz należy możliwie najszybciej przynieść do Przychodni.

BADANIE EKG

Badanie EKG pozwala na ocenę rytmu i częstości pracy serca oraz umożliwia wykrycie uszkodzenia mięśnia sercowego u osób które przeszły lub właśnie przechodzą zawał serca. Na podstawie zapisu EKG można również ocenić wielkość komór serca. EKG jest badaniem nieinwazyjnym, czyli nie naruszającym tkanek ciała, jest bezbolesne i nie związane z żadnym ryzykiem dla pacjenta. Nie wymaga specjalnego przygotowania lub opieki po wykonanym badaniu.
Badanie jest wykonywane od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 d0 17.00.SZCZEPIENIA DZIECI I DOROSŁYCH

Oferujemy szeroki zakres szczepień ochronnych dla dorosłych i dla dzieci. Szczegółowych informacji udziela rejestracja pod nr tel. 012-414-11-51.

USŁUGI MEDYCZNE PŁATNE

Ponadto w naszym Centrum Zdrowia i Profilaktyki „Dąbie” istnieje możliwość skorzystania z odpłatnych usług medycznych takich jak:
  • Porady lekarzy POZ, pediatry, laryngologa
  • Badania analityczne i bakteriologiczne
  • Badanie EKG
  • Pomiar ciśnienia krwi i tętna
  • Szczepienia ochronne dzieci i dorosłych
  • Iniekcje domięśniowe i podskórne.